Военнослужещи от Сухопътните войски унищожиха невзривен боеприпас в Плевен, съобщиха от министерството на отбраната.
Специализиран екип от 55 инженерен полк разузна, транспортира и унищожи 152 мм корозирал снаряд, открит вчера в частен имот в града.
Екипът в състав от 6 военнослужещи, действа под ръководството на лейтенант Светослав Славчев.
Унищожаването на боеприпаса е извършено при стриктно спазване на мерките за безопасност на 7 километра югоизточно от града.
Формированието действа на основание заповед на командира на Сухопътните войски, след разрешение на началника на отбраната.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел