Дарения за близо 490 000 лева направиха Мтел и служителите на компанията през 2013 г.
45 000 лева дариха работещите в Мтел – отделени през дарителство по ведомост и събрани по време на традиционните благотворителни базари, организирани от телекома.
Общо 120 000 лева са дарени за подпомагане на приемната грижа в България. Чрез проекта „Приеми дете. Създай бъдеще” телекомът осигури еднократна финансова помощ на над 200 деца, настанени в приемни семейства, с която бяха покрити основните им нужди при настаняването в новия дом. В рамките на проекта бяха организирани и различни инициативи за популяризиране на каузата.
За пета поредна година Мтел подпомогна реализацията на малки, но стойностни проекти в областта на екологията. Чрез ежегодната дарителска програма Мтел еко грант пет еко проекта получиха финансиране на обща стойност 50 000 лева. Те са насочени към опазването на вековни дървета и гори, насърчаването на практиките на биологично земеделие и поддържането и възстановяването на местообитанията на застрашени видове.
Над 95 000 лева са насочени за четири социални каузи, обединени от идеята за приобщаването и социализацията на хора в неравностойно положение. Парите са дарени на възпитаниците от Дома за деца и младежи с увреждания в Мездра, осиновеното от Мтел семейство от SOS Детски селища в Трявна, за обучението на кучета-водачи за незрящи от фондация „Очи на четири лапи“ и на проекта „Ти не си сам“ на фондация „Априлци“.
През годината Мтел помогна и за реализацията на различни културни и социални проекти, като общата сума на дарението достига 175 000 лева.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
14.01 2014 в 12:33
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.01 2014 в 16:36
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
07.01 2014 в 13:49
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Вместо да намалява администрацията: МС добави четвърти зам.-министър в транспортното министерство
Правителството маха Цветелина Бориславова като почетен консул на Исландия
Полицейски екип остава да пази хижа Петрохан
ПБ, ГЕРБ и ДПС изгониха Божанов и Мирчев от заседанието на комисията за контрол на службите в НС
Мъжът в с. Величково не бил пастрокът на издирваната Наталия