Днес възрастните хора от нелегалния дом в "Суходол" трябва да бъдат преместени в лицензирани социални центрове.
Вчера нелегалният дом беше разкрит след акция на властите. В него са били настанени 8 възрастни с различни заболявания. Състоянието им не налага настаняване в болница. Предстои да се установи от кога и как е съществувал домът.
При подобни проверки на Министерството на труда и социалната политика бяха разкрити нарушения в общо пет дома в с. Ягода и с. Говедарци, в които възрастните бяха държани в лоши условия. От началото на годината са проверени над 500 дома за възрастни хора.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен