Столична полиция и социални инспектори влязоха в нелегален дом за възрастни хора в квартал "Суходол", съобщиха БНТ и bTV.
Инспекцията в дома се извършва от Агенцията за качеството на социалните услуги. Преглеждат се документи.
По първоначална информация домът няма необходимите разрешителни, за да работи като такъв. Проверката на терен в столичния квартал „Суходол“ трябва да приключи до края на деня.
Собственикът на сградата е обяснил, че е отдадена под наем на фирма, извършваща социални услуги.
Според неназовани източници проверката е предизвикана от сигнал за измами с имоти на настанени в този дом за възрастни хора.
По предварителни данни вътре са настанени 10 потребители. Те ще бъдат преместени в лицензирани домове.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен