На годишната среща в Чикаго експерти от Американската медицинска асоциация изтъкнаха необходимостта тийнейджърите да започват училище по-късно, за да могат да се наспиват, съобщи Ройтерс.
От АМА препоръчват учебните часове в средните училища и гимназиите да започват най-рано от 8:30 ч.
По информация на асоциацията, около 10% от гимназиите започват в 7:30 ч. или по-рано - защото учебните заведения искат да има повече време за допълнителни часове, спорт и извънкласни дейности.
Според АМА недоспиването може да доведе до много психически и физиологични проблеми.
Доктор Уилиам Коблър отбелязва, че недоспиването е голям проблем, особено сред подрастващите.
Според него този проблем води до риск от физически и емоционален стрес.
Той също така добавя, че набавяйки си повече сън, младите допринасят за по-доброто си здраве, по-доброто си представяне в училище и като цяло се чувстват много по-добре.
Проучване показва, че само 32 % от американските тийнейджъри спят поне по 8 часа, когато са на училище на следващия ден.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19277
3
15.06 2016 в 18:16
17761
1
15.06 2016 в 15:51
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
МРРБ обяви новите цени на винетките, влизат в сила от 1 август
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата