В края на месец октомври, най-късно началото на ноември ще бъде пуснато движението по Лъвов мост в столицата.
Това обяви днес зам.-кметът по транспорта на София Любомир Христов, цитиран от "Фокус".
Ремонтът на моста, който трябва да го превърне в кръстовище на две нива, започна в края на май.
От вчера е отворен за движение новоизградения тунел по северното платно на бул. „Сливница”, в който движението е двупосочно в момента.
До края на юли се очаква да е готово едното от мостовите съоръжения по бул. „Цариградско шосе”, а в средата на август ще бъде готово и другото, каза още Христов.
Кметът на София Йорданка Фандъкова обеща, че ремонтите по бул. "Цариграско шосе" ще приключат до първия учебен ден - 15 септември.
Зам.-кметът по транспорт напомни, че предстои в началото на август да започне ремонт на бул. „Тодор Каблешков” между бул. „България” и кв. „Бъкстон”.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец