Близо 4 пъти се е увеличил броят на иракчаните, които искат да влязат в страната ни.
Това каза пред bTV председателят на Държавната агенция за бежанците Никола Казаков.
По думите му има хора, които търсят закрила от територия, на която не се водят военни действия.
„Икономическият мигрант, търси по-добри условия в България, ако се установи, че са такива, ние отказваме закрила. За 6500 души можем да осигурим места", каза Казаков. Той обясни, че капацитетът в центровете за бежанци е запълнен на 48%.
Казаков посочи още, че от бежанците, в процедура за поставяне на закрила, 59 от тях са между 18-34 години, които са напълно трудоспособна възраст. 80% са без образование, 3% висше и 5% полувисше.
„Осем деца са записани за училище, от 893 деца общо в бежанските центровете. Изтъкват като мотив, че не желаят да останат в България”, уточни той.
„За 8 месеца сме достигнали броя на бежанци за цялата минала година”, поясни Никола Казаков. „Гореща точка" са екипи за помощ, които помагат, а не са центрове. Ние засега се справяме”, коментира Казаков.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
29.09 2015 в 10:03
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Карълайн Левит: Би Би Си е пропагандна машина, пълна със 100% фалшиви новини
Минимална заплата 1050 евро поискаха десетки хиляди португалци в Лисабон
Мирчев: Пеевски държи около 135 депутати със секс компромати, корупционни скандали или пари
Мирчев: Пеевски държи около 135 депутати със секс компромати, корупционни скандали или пари
Паника в Москва - къде е Лавров?