Над десет лекари във Варна са били арестувани при акция на ГДБОП, съобщи Радио Варна.
Медиците са попаднали в полезрението на службата заради подозрения за издаване на неверни решения от ТЕЛК (лекарските комисии, които определят степента на инвалидност - б.р.) и участие в схема за изписване на лекарства с психотропно действие.
В ареста в момента задържаните са поне петима, добавя БНР.
По предварителна информация в центъра на престъпната дейност е лекарка от Добрич - невроло. Голяма част от пациентите с лекарски експертизи също са разпитвани от разследващите органи.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен