И българите в Македония събират пари за Голямата базилика в Плиска, съобщи директорът на Националния исторически музей проф. Божидар Димитров.
Охридското дружество „Хоризонти” на хората, чувстващи се българи в града, с председател Любчо Кортелов, е провело дарителска кампания за събиране на средства за реставрацията на майката на всички български църкви – Голямата базилика в Плиска.
"Родолюбците от старата столица са заделили дарения и за възстановяване на паметника на полк. Константин Каварналиев в Македония, разрушен от сръбско-комунистическата власт през 1966 г. Събраните средства ще бъдат предадени в края на седмицата", уточни проф. Димитров.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец