6000 лева сметка за ток получи девическият манастир "Рождество Богородично“ край ямболското село Кабиле. Фактурата ще бъде платена, но монахините от обителта са притеснени, тъй като са им необходими средства за довършването на новата църква, предаде БНР.
Сметка от близо 6 000 лева е получена за последния месец на миналата година. Заради високата сметка се налага режим на строги икономии.
"Ние винаги си отопляваме църквата, когато имаме служби, най-вече тогава се вдигат киловатите, защото трябва да я отоплим, за да има служба, не само за нас, за всички хора, а пък ние нормално си живеем в килиите", заяви монахинята Наталия.
Даренията, които миряните оставят, подпомагат покриването на разходите, но водата от лековитото аязмо не се заплаща.
"То си е тяхна воля, ако те желаят, ако имат възможност. Стана много сложно, човек не може да се справя сам в такава ситуация", допълни тя.
През летните месеци, когато в манастира отсядат поклонници, има приходи, но през зимата е трудно. Надеждите са до края на годината новият храм в манастира да отвори врати.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4905
1
22.01 2022 в 21:34
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие
Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели, заяви Зеленски