44-годишна жена от Кюстендил, изпаднала в мозъчна смърт, стана донор и така даде шанс за живот на трима тежко болни пациенти.
На 16 юни жената е постъпила е МБАЛ „Д-р Никола Василев“ в Кюстендил с мозъчен кръвоизлив. Въпреки извършените реанимационни действия, жената е изпаднала в мозъчна смърт.
Ден по-късно семейството ù взема решението тя да стане донор.
Органите са експлантирани в болницата в Кюстендил.
Чернодробна трансплантация е извършена във Военномедицинска академия. Трансплантираният пациент е в добро състояние.
И двете бъбречни трансплантации са реализирани в Университетска болница "Лозенец".
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец