Кейт Уинслет ще режисира първия си филм

49-годишната холивудска звезда за първи път ще застане зад камерата, за да режисира драматичния филм на Netflix ''Goodbye June''

OFFNews 19 февруари 2025 в 11:12 1033 0
Кейт Уинслет

Снимка Getty images

Кейт Уинслет

Актрисата Кейт Уинслет ще направи своя режисьорски дебют. 49-годишната холивудска звезда е участвала в хитове като "Титаник" и "Четецът", но сега за първи път ще застане зад камерата, за да режисира драматичния филм на Netflix "Goodbye June", потвърди "The Hollywood Reporter". Според изданието носителката на "Оскар" ще продуцира и ще участва в проекта и ще играе заедно с Тони Колет, Джони Флин, Андреа Райзбъро, Тимъти Спол и Хелън Мирън. Сценарият за филма е написан от едно от децата на Кейт. Актрисата ще продуцира филма заедно с Кейт Соломон, която преди това е работила с нея по филма "Лий" от 2023 г. В него Уинслет изигра главната роля на известния моден фотограф от времето на войната.

Режисьорският дебют на Уинслет "Goodbye June" ще е съвременна драма, чието действие се развива в Англия. Трогателна, но и хумористична история, в която група от братя и сестри се сплотява при внезапни и трудни обстоятелства. Все още не е обявена премиерна дата за драмата, но според стрийминг гиганта работата ще започне "скоро".

По-рано Кейт отбеляза, че преди често са я канили да режисира и винаги е отказвала, но след това е решила, че "разочарова други жени", като не приема предизвикателството. "Толкова много хора ми казват на снимачните площадки, хора, с които работя и които познавам добре, независимо дали са актьори, или членове на екипа, те казват: "Защо не режисираш?", а аз отговарям: "Не, не, не, моля те, не го казвайте. Спрете да го казвате. Защо всички продължават да го казват?" Но колкото повече не го правя сега, когато има такава необходимост да се промени цялата култура, толкова повече чувствам, че всъщност разочаровам други жени, като не го правя. Наистина започвам да усещам това по доста силен начин!"

Припомняме, че през лятото на 2024 г. Уинслет получи награда за цялостно творчество на Международния филмов фестивал в Мюнхен.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    X

    "Детето трябва да стои в центъра на системата" - Ирина Манушева в подкаста на OFFNews