Симеон Дянков е обещал да увеличи заплатите на социалните работници още през юли, предаде агенция Блиц. Това била една от целите на промените в Закона за държавния служител.
Социалните служители се вдигнаха на протест преди седмица и се заканиха, че ще продължат стачката, ако няма решение на проблемите им. Те поискаха по-високи заплати с 35% и по-добри условия на труд.
Възнагражденията не отговарят на подготовката и образованието на социалните служители, затова ще увеличим заплатите им, а не защото протестират, обясни Дянков. Той допълни, че предстои да бъде решен проблема със заплащането на музейните работници и на служителите в някои други държавни структури.
Следете новините ни в :




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец