По-високи заплати от 2013 г. и ремонти на работните помещения пак обеща министърът на труда Тотю Младенов на социалните служители. Повод за това станаха протестите им, които започнаха в петък.
Социалните работници искат с 35% по-високи заплати и по-добри условия на труд. В момента те вземат по 400 лв., а в офисите им няма здрави бюра, нито дори хартия, компютрите им са от миналия век.
Социалният министър още преди седмица каза, че ще им даде пари за облекло, а по-високи заплати може да имат едва от следващата година. Работниците обаче не бяха съгласни да чакат. Те ще решат дали да продължат протестите си тези дни.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец