Днес започва стачката на социалните работници. Служителите в 25 дирекции в страната ще спрат работа от 10 до 11 ч., каза председателят на синдикалната структура към КТ "Подкрепа" Евтим Боюклиев. Те ще бъдат закичени с лентички и ще сложат табели на бюрата си.
Ниските заплати и лошите условия на труд са причините за протеста на хората. Малко над 400 лв. е средната заплата в сектора. Офисите, в които работят, са в безобразно състояние, като някъде бюрата са подпрени с тухли, за да не паднат на земята.
Търпим това положение от години, време е да се промени, категорични са социалните работници. След като видят резултатите от днешния протест, те ще решат какво да правят по-нататък.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец