Открита е статуята на Аполон Медикус, която бе открадната от пл. „Бански“ пред бившата Централната минерална баня в София, съобщиха от полицията.
След издирване, предприето от Пето районно, статуята е била намерена в двор в близост до банята.
Няма данни дали тя е била увредена.
Бронзовата статуя на Аполон Медикус на скулптора Георги Чапкънов изчезна на 19 декември. Освен нея, липсваха и почти всички месингови чучури от чешмите на бившата минерална баня.
Кражбата бе заснета от видеокамери.
Статуята бе поставена на площада през 2003 година. Тогава бяха направени 42 каменни чешми, кръгли пейки от камък, водна площ със скулптура на Аполон Медикус, вградено ефектно осветление, рампа за хора с увреждания и зелени площи, като част от елементите на цялостното пространствено художествено решение и реконструкцията триъгълната градинка.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец