САЩ ще забрани на гражданите си да пътуват до Северна Корея. Това обявиха две туристически агенции, организиращи пътувания на чужденци до КНДР, цитирани от Ройтерс и БТА.
Забраната ще бъде обявена на 27 юли и ще влезе в сила месец по-късно. Не е ясно за какъв период от време ще действа.
Твърдението е на агенциите "Корьо турс" и "Йънг пионер турс".
По-късно от администрацията на президента са потвърдили информацията пред Асошиейтед прес. Оттам обясняват, че след приемането на забраната използването на американски паспорти за влизане в Северна Корея ще стане незаконно.
Името на "Йънг пионер турс" стана известно около случая с американския студент Ото Уормбиър, който е пътувал до Северна Корея с помощта на туроператора.
Уормбиър беше арестуван и осъден на 15 години тежък физически труд при посещението с.
Мъжът беше освободен в кома и почина дни след връщането му в САЩ.
Най-малко трима американски граждани в момента се намират в арест в Северна Корея.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов