До шест седмици сайтът на БДЖ за онлайн покупка на билети ще работи обновен и надграден. Това обяви министърът на транспорта и съобщенията Николай Събев.
До края на годината билети за влак ще се купуват и през мобилно приложение за операционните системи iOS и Android. За повече удобство на всички пътуващи, апликацията ще позволява закупуването на билети за няколко вида транспорт - метро, влак и автобус. Министерството на транспорта и съобщенията работи за интегриране на системите, така че приложението да позволява резервация на билет за пътуване например от Обеля до Слънчев бряг, заявяват от ведомството на Николай Събев.
Според плановете на министерството пристигането на най-новите вагони и локомотиви със средства от Плана за възстановяване и устойчивост ще съвпадне с обновяването на железния път.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Денков иска от Радев да изясни позицията на правителството спрямо Украйна
Политико: Кабинетът на Радев е приятелски настроен към Кремъл, но бяга от открита конфронтация с Брюксел
Димитър Стоянов: България спира оръжието за Украйна
Демерджиев за Кандев: Очевидно има подготвен от по-напред политически ход