Проблемът в Благоевград е в това, че не се създаде COVID зона, а функцията пое Спешното отделение. Пациентите се качват по етажите на поликлиниката, където са личните лекари, лабораториите, рентгена. Потоците се сливат и ставаме инкубатор за новозаразени.
Това заяви д-р Александър Костов, зам.-директор на болницата в Благоевград, като коментира усложнената обстановка със заболеваемостта от коронавирус в региона.
По думите му персоналът на лечебното заведение е изтощен и е на ръба на силите си.
Не е въпросът да се намерят легла, ние не сме хотел, нужен е персонал, подчерта лекарят.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец