Липсата на COVID зона в Благоевград увеличи болните

OFFNews 28 January 2022 в 10:04 1180 0
Липсата на COVID зона в Благоевград увеличи болните

Проблемът в Благоевград е в това, че не се създаде COVID зона, а функцията пое Спешното отделение. Пациентите се качват по етажите на поликлиниката, където са личните лекари, лабораториите, рентгена. Потоците се сливат и ставаме инкубатор за новозаразени.

Това заяви д-р Александър Костов, зам.-директор на болницата в Благоевград, като коментира усложнената обстановка със заболеваемостта от коронавирус в региона. 

По думите му персоналът на лечебното заведение е изтощен и е на ръба на силите си. 

Не е въпросът да се намерят легла, ние не сме хотел, нужен е персонал, подчерта лекарят. 

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026