Изпълнителният съвет на Световната здравна организация (СЗО) издигна кандидатурата на етиопеца Тедрос Аданом Гебрейесус за втори петгодишен мандат като генерален директор на СЗО, предаде БТА.
Решението бе взето от членовете на Изпълнителния съвет на 150-та му сесия. С това се дава зелена светлина за
преизбирането през май на Тедрос, единствения кандидат в надпреварата, начело на СЗО след днешното процедурно
гласуване в Женева, отбелязва Франс прес.
"Нямам думи. Много съм благодарен за подновената подкрепа", каза генералният директор на СЗО след гласуването.
Приетата резолюция гласи: "Изпълнителният съвет издига Тедрос Аданом Гебрейесус за поста генерален директор на СЗО и предлага тази номинация на 75-ата Световната здравна асамблея".
Кандидатурата на Тедрос ще бъде гласувана на Световната здравна асамблея (всички страни членки на СЗО), която е планирано да се събере в Женева между 22 и 28 май тази година.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец