Окръжният съд в Кърджали насрочи за 4 ноември ново разпоредително заседание по делото за тежката катастрофа от 2019 г. край село Загорско, при която загина бебе на шест месеца.
Катастрофата стана на главния път за граничен пункт Маказа (на кръстовището за село Загорско) между два автомобила – единия, управляван от бившия председател на ДПС Лютви Местан, а другия - от бащата на загиналото бебе.
Двамата са обвиняеми за причинена смърт по непредпазливост - "в условията на независимо съпричиняване".
Насроченото разпоредително заседание ще бъде поредно. Последното бе през май, като съдебният състав прекрати съдебното производство и го върна на прокурора за отстраняване на допуснати отстраними съществени процесуални нарушения, довели до ограничаване на процесуалните права на обвиняемите. А в края на септември 2023г. имаше рестарт на делото с нов съдебен състав, след като съдията по него се пенсионира, отбелязва БТА.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
1
20.09 2024 в 22:25
Или само като има келепир има справедливост?
Задържаха жена, опитала да със заплахи и бой да принуди свидете да промени показанията си срещу групата на Калашниците
Задържаха жена, опитала да със заплахи и бой да принуди свидете да промени показанията си срещу групата на Калашниците
Издирваното 11-годишно момиче е отвлечено от бивш партньор на майка му, твърдят близки
Апокалипсис сега: Лятна буря с градушка превърна улиците на София в пълноводна река (допълнена)
Апокалипсис сега: Лятна буря с градушка превърна улиците на София в пълноводна река (допълнена)