Делото срещу бившия кмет на "Младост" Десислава Иванчева, заместничката й Биляна Петрова и екс управника на района Петко Дюлгеров продължава днес на втора инстанция.
Тримата са подсъдими за подкуп. Специализираният наказателен съд им даде съответно 20, 15 и 12 години затвор.
Председател на съдебния състав сега е шефът на Апелативния специализиран наказателен съд Георги Ушев.
На предишното заседание Ушев отхвърли искането на Иванчева по делото да бъде разпитан зам.-главния прокурор Иван Гешев. Да отговори в какво качество е бил при ареста ни пред Спортната палата, обясни Иванчева.
Като зам.-главен прокурор Гешев има право да присъства на всяка акция, мотивира отказа си съдията.
Иванчева и Петрова са под домашен арест, от домовете си те подкрепят активно протестите срещу избора на Иван Гешев за главен прокурор.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни