Анкара е отказала да допусне германски депутати до турската военна авиобаза "Инджирлик", където са разположени 250 войници от Германия, част от коалицията срещу "Ислямска държава", предава "Сабах".
Според анонимни източници турските власти са сметнали посещението на депутатите за неуместно в момента. Германските медии твърдят, че причината е решението на Германия да предостави убежище на бивши турски военни, за които Анкара смята, че са част от организацията ФЕТО на Фетхуллах Гюлен, която бива обвинявана на неуспешния опит за преврат от юли миналата година.
В отговор германският канцлер Ангела Меркел заяви, че страната й трябва да потърси алтернатива на "Инджилик" и такава може да бъде Йордания.
"Ще продължим да разговаряме с Турция, но успоредно с това трябва да разгледаме други начини да изпълним мандата си. Това означава да разгледаме алтернативи на "Инджирлик" и сред алтернативите е Йордания", каза Меркел.
Това не е първият подобен случай. През миналата година на германски депутати бе отказан достъп до същата база, след като Бундестагът прие резолюция, признаваща геноцида над арменците, извършен от Османската империя.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
48260
2
15.05 2017 в 17:13
:)
48260
1
15.05 2017 в 16:31
Звездите били казали на алена че "Бай рейган" нямало да запали докато не се бутне паметника в София, инак и америката щела да хвръкне...
Бърже тичайте да го гътнем в Южния парк!
Бърже да помогнем на нашите "братя по оружие"! Съборете рейгъна в Саут парк, че "Бай рейгън" не ще да запали!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов