Ученият, създал първите в света генноредактирани хора, е пуснат на свобода, съобщава MIT Technology Review и Нова тв.
Хъ Цзянкуей прекара три години в затвора, след като през 2018 г. предизвика истинска научна сензация с новината, че е променил генетичния състав на човешки ембриони.
Освен това китайският учен успял да ги имплантира в матката на жена, която родила момичета близнаци. Година по-късно се родило и трето генномодифицирано дете.
Макар и революционно, постижението на Цзянкуей предизвика вълна от възмущение в научната област.
Биофизикът бе поставен под домашен арест, а през 2019 г. получи 3-годишна присъда. Според властите ученият умишлено е нарушил медицинските разпоредби и е приложил необмислено технология за редактиране на гени към хуманната асистирана репродуктивна медицина.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес