Самолетът на "Индия Еър", който днес се разби над жилищен район в индийския град Ахмедабад, е паднал върху столовата на най-горния етаж на лекарско общежитие. Има загинали студенти по медицина.
Общежитието е за специализанти към местния медицински колеж. Не се съобщава техният брой.
Засега под отломките на самолета са извадени останки от около 100 жертви. На място работят спасителни екипи. Медиите публикуваха снимки на изнесени с носилки тела към болници. Състоянието им не се съобщава.
На борда е имало 242-ма души, сред които 12-членен екипаж и 11 деца.
169 души са индийци, 53 - с британско гражданство, един - с канадско и седем - с португалско.
Самолетът е паднал около пет минути след излитането си. Трябвало е да лети за лондонското летище "Гетуик".
Град Ахмедабад се намира в западната част на Индия, в щата Гуджарат.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18283
2
12.06 2025 в 20:11
Ramesh Viswashkumar , място 11А
-1243
1
12.06 2025 в 17:23
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск