Президентът на Колумбия Хуан Мануел Сантос, който получи тазгодишната Нобелова награда за мир, обяви, че ще дари паричната част от наградата на жертвите от гражданската война в страната.
"Вчера се събрахме със семейството ми и решихме да дарим тези осем милиона шведски крона (925 000 долара) на жертвите", заяви Сантос.
Президентът съобщи за намеренията си, след като взе участие в религиозна церемония.
Сантос получи тазгодишната Нобелова награда за мир заради усилията за прекратяване на продължаващата повече от 50 години гражданска война в страната, жертва на която станаха 220 000 души.
Президентът Сантос инициира преговори между колумбийското правителство и бунтовниците от FARC.
Хуан Мануел Сантос получи наградата, въпреки че преди броени дни колумбийците отхвърлиха в референдум постигнатото в края на миналия месец споразумение за мир между правителството и FARC.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"