
Руските служби за сигурност подготвят серия от терористични атаки в собствената си страна с масови жертви сред цивилното население. Всичко това се прави, за да се оправдае обществената мобилизация и да се подхрани антиукраинската истерия.
Това заяви секретарят на Съвета за национална сигурност и отбрана Олексий Данилов в Twitter.
Той отбеляза, че взривяването на колата на дъщерята на "идеолога на Путин" Александър Дугин е първото от поредица терористични нападения. И подчерта, че Украйна не е замесена във взривяването на дъщерята на руския пропагандист.
"Нашата държава не убива цивилни, прави го Русия", каза Данилов.
Според него подкрепата за войната в Русия пада.
"Кремъл се нуждае от обществена мобилизация. Очаква се ФСБ да организира серия от терористични атаки в руски градове с масови жертви сред цивилното население. Дугина е първият от цяла поредица, която предстои", категоричен е той.
По-рано руските служби за сигурност обявиха, че са разкрили убийството на Даря Дугина. Както се очакваше, те заявиха, че убийството е планирано и извършено от украинските специални служби.
По данни на ФСБ убийството е извършено от 43-годишната украинска гражданка Наталия Вовк. Твърди се, че в навечерието на убийството жената е пристигнала в Русия заедно с 12-годишната си дъщеря. Освен това се твърди, че е служила в украинския батальон "Азов".
Според Михаил Подоляк, съветник на ръководителя на офиса на президента Зеленски, взривяването на автомобила на Дугина е показателно за началото на вътрешния разпад на Русия. По-специално, различните политически фракции в страната започват да се борят за надмощие в постпутинистките времена.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21934
1
25.08 2022 в 11:33
В петък вечерта и в разгара на лятото правителството обяви формулата си за справедливи цени на храните
Сенатът на САЩ прие закон за адски санкции срещу Русия
Сенатът на САЩ прие закон за адски санкции срещу Русия
В петък вечерта и в разгара на лятото правителството обяви формулата си за справедливи цени на храните
В петък вечерта и в разгара на лятото правителството обяви формулата си за справедливи цени на храните