Британските служби не могат да защитят напълно страната при кибератаки от Русия. Затова те се фокусират върху превенция на нападения с възможно най-голямо въздействие върху живота на хората след отравянето в Солсбъри.
британците след отравянето в Солсбъри
Това заявява директорът на агенцията за киберзащита Киърън Мартин, цитиран от Sunday Telegraph. Според него въпросът е „кога, а не ако“ Великобритания ще се изправи пред „сериозна кибератака“, уточнява Фокус. Той добавя, че в момента се изгражда защита в енергийните системи и водоснабдяването, интернет, транспорта и здравеопазването.
Центърът за киберсигурност е инструктирал отговорни представители на фирмите от тези сектори, както и е подал инструкции на правителството как да защитят системите от руски кибератаки.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
13489
2
22.04 2018 в 15:56
Ивайло Мирчев: България с единия крак е на Запад, а с другия в потъващия кораб на Путин
Испания разби аржентинската стена с 1:0 и е световен шампион
НАП отстранява временно хванатите с подкуп служители
Испания разби аржентинската стена с 1:0 и е световен шампион
Испания разби аржентинската стена с 1:0 и е световен шампион
За какво са протестите в Украйна? Отговорът на една доброволка, близка и до Федоров, и до Сирски