

Поройни дъждове създадоха бедствено положение в части от съседна Румъния. Топенето на снегове в планините допринесе за преливане на реки в три южни окръга, съобщава БНТ.
Наводнени са десетки къщи. Водата заля пътищата с кал и камъни. Срутването на подпорна стена блокира за часове националния път между Букурещ и Западна Румъния. Заради засипани релси тази сутрин дерайлира влак.
В един от окръзите валя 36 часа без прекъсване, а в друг за една нощ се изля месечната норма дъжд. Най-засегнат е окръг Горж. Бедствието създаде много работа на пожарникарите. Наложило се е да бъдат спасявани домашни животни.
Не се съобщава за пострадали хора, но властите призовават хората, които живеят в близост до реки и язовири, да се изтеглят на по-безопасно място, тъй като се очакват нови наводнения.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Сметната палата ще проверява Пеевски по сигнала на Демерджиев
Терзиев се похвали с нови тротоари, колкото половин Борисова градина
Гюров пита Радев: Защо МВР мълча за атаката срещу деца от еврейски произход в Банско
Инвеститорите обжалват събарянето на 12 сгради на Баба Алино