Български доброволец и фен на ''Левски'' загина на фронта в Украйна

OFFNews 25 January 2026 в 17:27 7933 6

Снимка Sofia West

Фен на ФК "Левски" е загинал на фронта в Украйна. Тъжната новина бе съобщена във Facebook от негови съратници от организацията „София Запад“.

"Загубихме един млад, сърцат и обичан наш брат! Почивай в мир, Мишо! Никога няма да бъдеш забравен!", се казва в съобщението, което предизвика огромна вълна от съпричастност и съболезнования.

От коментарите става ясно, че Мишо се е сражавал на страната на Киев.

Това е втори фен на "сините", който загива в Украйна. За смъртта на Светослав Славков (31 г.) се разбра в началото на 2024 г. Той бе убит по време на на ожесточени битки около коледните празници на 2023 г. край Купянск.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    2010

    7

    prikobzon

    26.01 2026 в 12:41

    Бог да го прости и вечна му памет на българския герой!

    Интересно дали има и от цска бойци там?

    6505

    6

    Cortez

    26.01 2026 в 01:34

    "Свистейки с коса от остра стомана,

    спря се тихо до него Жътварката сляпа,

    –О, дошла си чак тук само за мен, рече смелият воин.

    –А не, аз жъна наред по полята, погледни,

    навред нося смърт, и изсъска с косата.

    Рухна тялото бойно в нозете от кости на жестоката дама.

    След миг се изправи духът несломим от останките тленни,

    и с поглед вторачен огледа полето с тела разчленени от баталните сцени.

    – Е...рече си тихо душата на гордият воин, няма да бързам, веч съм нетленен.

    Обърна се тихо и със стъпки уверени тръгна по пътя безкраен и вечен."

    "Джеймс Уитмор"


    Слава на Героите!

    5043

    5

    Бекон

    25.01 2026 в 20:10

    Бог да го прости и помилва! Мир на праха му и вечная памет!

    -1243

    3

    Октим

    25.01 2026 в 19:05

    Бог да го прости, момчето! Геройска постъпка немислима за само татуиралите си лика на Левски върху свинския си търбух и прасците на късите си и дебели селски крачета.

    -85

    2

    781000

    25.01 2026 в 17:43

    Вместо да преписвате от Фейсбук, нямаше да е зле да съобщите дали семейството има нужда от помощ и дали има дарителска сметка да се върне тялото, защото както обикновено никой няма да си мръдне пръста за момчето.
    За всички тука, които обиждахте София-Запад на наркомани, фашисти (заради Луков марш) и пр, замълчете завинаги.

    2985

    1

    Джендо Джедев

    25.01 2026 в 17:40

    Слава на героя!
     
    X

    Болниците не трябва да печелят от това, че лекуват късно, казва служебният министър Михаил Околийски