Австралия ще дари на Украйна 49 остарели американски танкове "Ейбрамс" и така ще засилят сухопътните сили преди трудна зимна кампания, съобщи австралийското министерство на отбраната.
Танковете модел М1А1, които тежат над 60 тона всеки и са оборудвани с мощна огнева сила, трябваше да излязат от въоръжение от следващата година.
Вместо това ще бъдат изпратени в подкрепа на Украйна.
"Стоим рамо до рамо с Украйна в борбата ѝ срещу незаконната руска инвазия", заяви австралийският министър на отбранителната индустрия Пат Конрой при обявяването на решението.
Той ще се срещне с украински официални лица в щабквартирата на НАТО в Брюксел тази седмица.
Следете новините ни в :"Благодаря на Австралия за смелото решение", написа в Х украинският президент Володимир Зеленски.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец