"Не се знае дали капиталовата дупка в КТБ ще е над 1 млрд. лв.", заяви финансистът и кандидат-депутат от "Движение 21" доц. Стоян Александров в ефира на БНТ.
Той каза, че спекулациите за капиталова дупка от над 3, 5 милиарда лв. са абсурдни.
"Междинният доклад на квесторите беше за 90 милиона. 10 пъти да го увеличим това нещо, няма да преминем границата от 1 млрд. При почти 700 милиона собствен капитал от сегашните собственици ще остане една много по-малка дупка", каза той.
Александров призова да се изчака официалният доклад за състоянието на КТБ, който ще излезе на 20 октомври.
Красен Петров от НДСВ определи въпроса дали да се оздрави КТБ с държавни пари като спорен, докато Иван Велков от "Зелените" беше твърдо против оздравяването на банката да се случи с публични средства.
Следете новините ни в :




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
30.09 2014 в 21:46
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци