Новият служебен кабинет да наеме фирма за международни разследвания, за да върне част от парите от КТБ. Това поискаха в парламента днес депутатите Петър Славов и Мартин Димитров от гражданската квота на Реформаторския блок и Методи Андреев от ГЕРБ.
По думите на Мартин Димитров грешка на правителството на Борисов е било, че не е наел международна фирма, която да разследва и да върне парите на хората.
От Гражданксия съвет на Реформаторски блок предлагат закон, с който да се премахне давността за престъпленията на комунизма. Те искат премахване на давността и справедливост за пострадалите.
"Това, което се е вършило от комунистическите дейци преди 1989 г. не може да стане остане безнаказано само защото давността на тези престъпления е изтекла", обясни Петър Славов.
Депутатите дадоха за пример Румънуия, където ВКС е потвърдил 20-годишна присъдата на 90-годишен мъж, който е бил директор на лагер и е обвинен за смъртта на хиляди хора.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
31665
3
18.01 2017 в 13:43
Извинете, но коя е тази държава давана за пример??
Иначе, прави впечатление, как масово политиците ни се мъчат да прехвърлят всички възможни отговорности на новоизбрания президент. Не са били толкова задружни никога до сега....
48260
1
18.01 2017 в 13:15
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск
Сградата на Нотариата да стане дом за млади таланти, предлага Иво Христов