Днес е Ден на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим.
Навършват се 78 години от първите присъди на т. нар. Народен съд.
На 1 февруари 1945 г. Народният съд осъжда на смърт трима регенти, шестдесет и седем депутати, министри, генерали и полковници. Присъдите са изпълнени същия ден.
Много от близките на подсъдимите са изселени преди или по време на процеса. Според доклад на Държавна сигурност за девет месеца в страната са изселени 28 131 души и хиляди са убити.
Денят на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим се чества на 1 февруари по предложение на президентите Желю Желев (1990-1997) и Петър Стоянов (1997-2002).
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2471
5
01.02 2023 в 11:33
И в СэвеЦкия съюз е имало всякакви извращения със зековете, в Съюзна Югославия живи са ги заливали с бетон у пещера, но никъде не съм срещал информация някъде по света да са хранени прасета с трупове...
Логичната връзка е за соц. носталгиците, горепосочените прасета са били изкупувани от Родопа, та да бъде храната на народа "истинска"...
24373
4
01.02 2023 в 10:39
7643
3
01.02 2023 в 09:37
2985
2
01.02 2023 в 09:16
Вечна памет на жертвите!
7450
1
01.02 2023 в 09:08
Особено днес когато съветският "комунизъм" се завърна и показа истинското си лице - на фашизъм.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други