За първи път от 2009 г. имаме реален шанс да отрежем главата на мафията, заяви председателят на „Продължаваме Промяната“ Асен Василев при представянето на листата на ПП-ДБ в Шумен вчера вечерта.
„Най-накрая Шумен не се страхува и това е най-хубавото нещо, което може да се случи на този град. Всеки свободно да може да реши какво иска да прави с живота си, какво иска да прави с парите си, за кой иска да гласува, без да го е страх, че ще му вземат бизнеса, без да го е страх, че ще го уволнят, няма да му дадат дърва за огрев или няма да дойде линейката, когато има нужда“, каза Василев.
„Вече стана ясно, че България не е бедна държава. Вече не сме последни в Европа. Има пари. Има пари за пенсии, има пари и за майчински, има пари за
инвестиции в общините, има пари и за инвестиции във ВиК мрежата. Въпросът е какво правим с тези пари - дали те стигат до вас или някой ги краде. И това е голямата битка последните пет години“, посочи още Асен Василев.
Лидерът на „Продължаваме Промяната“ уточни, че Борисов и Пеевски са отгоре, но надолу има още доста, които са свикнали да крадат от парите на българите.
Асен Василев повдигна болна за шуменци тема и ги попита дали имат вода и става ли тя за пиене. Градът е в непрекъснати аварии и с лошо качество на водата, въпреки милионна инвестиция в нова пречиствателна станция.
„Не са достатъчно парите ли или някой не си е свършил работата при строителството, а след това някой се е подписал и го е приел като е казал, че е качествено и годно? Точно срещу това се борим. Когато започнем да спираме тези потоци кражби от вашето ежедневие, тогава започва голямата атака“, обясни лидерът на ПП.
И даде пример: „Както стана с бившия зам.-кмет на София Никола Барбутов. Днес съдът каза на прокуратурата да си вземе обратно обвинението, защото не става за нищо. И цитирам: “Обвинението е противоречиво, няма доказателства в него и е декоративно”. Обаче човекът си изкара пет месеца в ареста“.
Асен Василев беше категоричен, че това е мафията, срещу която сме изправени всички ние.
„И за първи път от 2009 г. имаме реален шанс да отрежем главата на тази мафия. Главата на тази мафия в парламента – там се избира Висшият съдебен съвет, който назначава главния прокурор, там се избират всички регулатори, там се решава бюджетът и как се разпределят общите ни пари. И главата на тази мафия трябва да бъде отрязана. За целта Борисов и Пеевски трябва да имат общо под 80 депутати. Единственият начин да останат с по-малко депутати е повече гласоподаватели да излязат и да гласуват“, каза още председателят на „Продължаваме Промяната“.
Той обясни, че за да имат по-високи заплати младите лекари и медицински сестри, за да получават гражданите SMS от НЗОК за всяко платено за тях лекарство
или манипулация, за да правят болниците търгове за лекарства – трябват 121 депутата да натиснат копчето “за”.
„Трябва да го направим заедно с вас. Толкова е просто“, каза Асен Василев и призова гражданите да излязат масово да гласуват.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4057
6
26.03 2026 в 11:05
3010
5
26.03 2026 в 10:49
Успех и подкрепа.
И дано скептиците вдясно осъзнаят, че като не гласуват, защото няма свестни, те обричат реалната алтернатива на по-малък резултат и така създават предпоставки за всякакви коалиции, които после да критикуват.
Защото е факт, че ви критикуваха за сглобката, когато рискувахте себе си, за да тласнете България напред към ЕЗ и Шенген. Но е факт също, че когато останахте в опозиция през изминалия парламент пак ви критикуваха, че така се изолирате от управлението на страната и я оставяте на прасетата.
Така че успех и дано съберете повече гласове.
5
4
26.03 2026 в 10:30
-85
2
26.03 2026 в 10:19
2985
1
26.03 2026 в 09:58
Емил Дечев: Няма ''наши'' хора. Има престъпления
Кандев напуска МВР
От днес веригите предлагат ''Кошница с грижа'' за 6 месеца: вижте кои се включиха
Демерджиев: Успех на Кандев, вкл. в политическата му кариера
От днес веригите предлагат ''Кошница с грижа'' за 6 месеца: вижте кои се включиха