Ексклузивно Работилниците, фитнесът и доджото в изгорялата хижа Петрохан (видео)

Заради жегата: Ограничават движението на тежкотоварни камиони

OFFNews 03 август 2026 в 18:59 160 0
Камиони

Снимка БГНЕС

Камиони

Движението на тежкотоварни автомобили с маса над 20 тона по основни пътни направления в страната, ще бъде временно ограничено от 4 до 6 август между 13:00 и 21:00 часа.

Ограничението засяга територията на областите Видин, Монтана и Враца по направлението Видин – Враца, както и автомагистралите „Тракия“, „Марица“, „Хемус“, „Струма“ и „Европа“ и участъци от първокласната и второкласната пътна мрежа в страната. Мярката се налага заради прогнозираните високи температури на въздуха над 35 градуса, съобщи Агенцията „Пътна инфраструктура“.

​Целта на временната организация на движението в следобедните часове е да се минимизират рисковете от деформации на пътната настилка при екстремни горещини и да се опази животът и здравето на пътуващите, посочват от пътната агенция. Областните пътни управления следят метеорологичните прогнози и предприемат действия съгласувано с „Пътна полиция“.

​Забраната не се отнася за камиони, превозващи бързоразвалящи се храни, товари на температурен режим, живи животни и опасни товари (ADR).

​От АПИ апелират шофьорите да се движат с повишено внимание, със съобразена скорост, да спазват правилата за движение и да не предприемат рискови изпреварвания. Използването на аварийните ленти по автомагистралите за изпреварване при натоварен трафик е забранено, тъй като това възпрепятства преминаването на превозни средства със специален режим на движение в случай на инцидент.

Следете новините ни в :
Най-важното
Всички новини
Най-четени Най-нови
X

Пътеката над х. Петрохан. От там ли се чува 'Снимай, снимай?