
Водолази ще се включат в ремонта на язовир „Студена“, който ще струва 32 милиона лева. Водоемът, който осигурява питейна вода на перничани, ще бъде поправян по нова технология.
Над 90% от ремонтните дейности ще са под водата, каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова.
Тя подписа подписа договор за рехабилитация на водоема с Консорциум „Хидроконструкция–Хидепито Солетанж Баши Мелялапозо (ХБМ)–Карпи“.
Язовир "Студена" е в експлоатация от 1955 г. и оттогава не е ремонтиран. На водоема са установени различни дефекти. Констатирано е разрушаване на покритието на откосите на язовирната стена, на пасарелката и водовземната кула.
Хидромеханичното оборудване също е амортизирано.
Ремонтните дейности на язовира се финансират по „Проект за развитие на общинската инфраструктура“ от Световната банка и държавния бюджет. Работата по модернизацията на водоема се очаква да продължи две години.





























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21614
1
08.09 2016 в 16:42
''Всичко е затрупано с боклуци'': Откриха изоставени гробове на руски войници край Донецк
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
'Дачия' и 'Форд' затварят заводите си в Румъния заради енергийната криза
'Дачия' и 'Форд' затварят заводите си в Румъния заради енергийната криза