Ограничение на скоростта за движение до 30 км/ч се въвежда в част от центъра на София от днес.
Става въпрос за карето между булевардите "Пенчо Славейков", "Прага", "Скобелев", "Витоша".
10 февруари беше крайният срок за поставянето на пътните знаци, които да обозначат началото и края на т. нар. "Зона 30".
Според зам.-кмета по транспорта Кристиан Кръстев ограничението на скоростта ще повиши пътната безопасност и ще стимулира споделеното ползване на зоните.
Планира се инициативата за пътна безопасност „Зона 30“ да бъде разширена със следваща зона, която е между бул. “Христо Ботев”, ул. “Алабин”, бул. "Патриарх Евтимий" и ул. "Ангел Кънчев".
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен