Пета градска болница в столицата временно е под карантина, съобщи "По света и у нас".
Причината е, че в събота там е приета жена с пневмония, която е дала положителна проба за коронавирус.
Болницата е поставена под карантина с персонала вътре, като в момента се извършва дезинфекция.
По протокол този процес отнема 48 часа. След това болничното заведение трябва да заработи отново.
По-рано от болницата съобщиха, че фирма "ОЗОН ЕНТЪРТЕЙМЪНТ“ АД е направи дарение от 30 000 лева за закупуване на 1 респиратор за дихателна реанимация и закупуване на лични предпазни средства – защитно облекло, предпазни очила, предпазни маски и др., за персонала на лечебното заведение в борбата му срещу COVID-19.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес