Днес започва ремонтът на столичната Централна гара. Срокът за завършване на ремонта е 18 месеца, което означава че Гарата ще бъде с нова визия през октомври 2015 г.
Графикът за движение на влаковете няма да бъде променян. Билетните каси ще бъдат поетапно преместени временно в сутерена на западната част на Централна гара.
За улеснение на пътниците ще бъдат поставени указателни табели, водещи към билетните каси.
Модернизацията на Централната жп гара в столицата ще струва близо 56 млн. лв., осигурени от ОП „Транспорт”.
От Национална компания „Железопътна инфраструктура” (НКЖИ), която е възложител на проекта, успокоиха, че до пълно затваряне няма да се стигне, защото ремонтът ще се прави на етапи.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец