София вече има карта на местата за култура на открито. Тя показва 100 културни пространства, съобщиха от Софпроект, които разработват картата.
Картата, създавено в партньорство с Дирекция “Култура” на СО и Сдружение НеФормално, е достъпна тук.
Сред включените обекти са сцени, стадиони, площади, паркове, градинки и други. При стартирането ѝ се отварят две визуални полета. Вляво на екрана са разположени снимки на обекти в зависимост от мащаба на картата, който потребителят е избрал. Вдясно се намира самата карта, която показва местоположението на местата за култура, както и най-близките до тях спирки на градски транспорт, метро и трафопостове.
При избор на обект от снимка или точка от картата се появяват още визуализации и подробна информация за него. Тя включва района, собствеността (лице за контакт, телефон за връзка, имейл), брой места за зрители (седящи и правостоящи), наличие на сцена (форма, размер, настилка), козирка (над сцената и над местата за зрители), екран, допълнителни пространства (съблекалня, гримьорна или други). За улеснение на потребителите най-важната информацията за обектите е изведена на преден план в пиктограми, изобразяващи наличието на електричество, водоснабдяване, тоалетна и паркинг.
За изработването на първия етап от картата са използвани данни, предоставени от Дирекция „Култура”, Дирекция “Зелена система”, 24-те районни администрации на Столична община и Направление „Архитектура и градоустройство”.
Вторият етап от изпълнението на проекта предвижда картата да бъде допълнена и надградена с информация за закритите места за култура в рамките на Столична община. Очаква се тя да бъде напълно завършена в началото на 2021 година.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
САЩ отпускат 117 милиона долара на ливанските въоръжени сили
Мяра: Над 37% от българите приемат формулата на новото правителство
Пеевски показа и чатове с Николай Денков
Йорданова за провалените преговори с ГЕРБ: Желязков е професионалист. Ние искахме консенсус по споразумението