На пореден протест срещу бежанския център излизат жители на Харманли, съобщава БНТ. Регистрационно- приемателният център е най-големият в страната. Капацитетът му бе намален от 2500 на 1676 души. Жителите на града обаче настояват капацитетът да е до 400 души, колкото са в момента настанените.
Те искат също там да се приемат предимно семейства. В момента повечето от чужденците са млади мъже.
Наскоро в Харманли бе открито звено на жандармерията, като около 15- на униформени следят денонощно за реда в града.
Протестът предвижда от 12 до 13 ч. днес булевардът пред центъра да бъде затворен за движение. Това ще пречи на трафика към магистрала "Марица" и алтернативния международен път.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
6789
1
06.04 2024 в 12:45
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други