Проф. Рачев: От вторник фурната е на 220 градуса

OFFNews 20 юни 2025 в 07:30 31701 2
Проф. Георги Рачев

Снимка БГНЕС/архив

Проф. Георги Рачев

Този месец може да се окаже най-сухият юни от 2000 г. До края на месеца не се виждат валежи, каза проф„ 

От утре антициклон обхваща Източна Европа, времето ще бъде много приятно в събота - 25-26 градуса, прогнозира климатологът. Утре, когато е началото на астрономическото лято, ще е хубав, нормален летен ден от времето на баба и дядо, допълни той. 

От вторник - фурната на 220 градуса. Още от понеделник започват да се увеличават температурите, в четвъртък-петък ще е върхът на сладоледа. 35-40 градуса се задават, каза проф. Рачев. 

Под 30 градуса няма в София след понеделник, в центъра на градовете смятайте 4-5 градуса отгоре, обясни Рачев "островите на топлината". 

Заради предстоящата жега, която ще продължи дълго време, климатологът посъветва възрастните хора да стоят предимно вкъщи. Слагайте на персоналния компютър шапчица особено между 12 и 17 ч, а най-добре е да стоите вкъщи, препоръча Рачев.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    4057

    2

    IvoIvo

    20.06 2025 в 10:49

    Някой няма ли да му събере изказванията най-накрая :)

    17882

    1

    leomesi

    20.06 2025 в 09:06

    Яко жегаааа
     
    X

    Украйна унищожава по един руски кораб на всеки 2 часа. Фронтова линия с Камен Невенкин 15.07.2026