Започна поредният протест на Инициатива "Правосъдие за всеки" пред Съдебната палата в София.
Той отново е под надслов "САРАФOFF! Свобода и справедливост!". Към него се присъединиха и младите лекари и медици от инициативата "Бъдеще в България", както и членовете на Обществения съвет за изграждане на Национална детска болница, който подаде оставка.
На протеста присъстват и политици от ПП-ДБ.
Сред исканията на протестиращите са отстраняването на Борислав Сарафов като и.ф. главен прокурор и на Антон Славчев от длъжността и.ф. председател на КПК, съдебна реформа и честен бюджет за 2026 г.
"Свободата трябва да се отстоява, демокрацията да се пази, Правото да се защитава, иначе просто НЯМА ДЪРЖАВА, А МАФИОТСКО СБОРИЩЕ", пишат организаторите.

Стрийм на живо от протеста може да следите тук:
"Тук изработваме утрешния си ден. Надявам се все повече хора да се присъединяват към нас", заяви Велислав Величков от "Правосъдие за всеки". Той добави, че медиците вече официално са част от протеста.
На протеста са забелязани политици от ПП-ДБ, сред които съпредседателят Асен Василев, депутатът Ивайло Мирчев и бившият министър-председател акад. Николай Денков.

"Колкото пъти е необходимо ще бъдем тук, ще протестираме, с всички законови средства, защото това е нашата държава, а не на човека с главно Д", заяви юристът Петър Славов. Той припомни, че наскоро е имало годишнина - покойният вече Кристиян Таков е щял да навърши 60 години.
Протестиращите скандират "Оставка" и "Мафия".
Младите лекари, които се присъединиха към протеста, заявиха, че трябва да действат заедно, тъй като проблемите във всички сфери са общи и е необходимо те да бъдат изкоренени.
Велислав Величков от "Правосъдие за всеки" сравни приемането на закона за "Лукойл" с обира на Лувъра в Париж: "Докато Лувърът беше обран за 7 минути, Шиши и Боко откраднаха рафинерията за 37 секунди", каза той.

Ивайло Мирчев отправи категоричен призив за гражданско обединение, заявявайки, че борбата трябва да продължи независимо от конкретната кауза – дали е в подкрепа на лекарите, или е насочена против Сарафов и Пеевски. Той подчерта, че е необходимо да се смени стратегията, като се постигне много по-голяма масовост на протестите. „Трябва улиците и площадите да са пълни! Трябва да сме много повече, да сменим стратегията. Разгневете се!“, призова Мирчев, подчертавайки, че успехът зависи изцяло от хората, които се включат.

Движението около района на Съдебната палата е спряно.

Протестиращите се запътват към Орлов мост.

За подробности от протеста следете сайта на OFFNews.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кремъл щастлив, че Тръмп не го смята вече за пряка заплаха
София е в топ 5 за евтин туризъм на канадски портал
Манол Глишев: Днешните протестиращи са хора, които не се задоволяват с малко (видео)
Ню Йорк Таймс: Зеленски отслаби надзорниците в държавните компании и създаде условия за корупция