Много по-бързо въвеждане на мярката „зелен билет“ в дните с мръсен въздух ще бъде обсъдено в Столичния общински съвет (СОС), обяви пред БНР председателят на екокомисията Лорита Радева.
По този начин ѝ кметът ще може да предприема еко мярката, без да се налага да се изчакват два последователни дни със замърсен въздух над нормата.
„Ако Националният институт за метеорология и метеорология обяви жълт код за мъгла или инверсия, или безветрие, или ниско атмосферно налягане, които ще доведат до задържане и натрупване на атмосферни замърсители в ниските слоеве на атмосферата, може да бъде въведена мярката „зелен билет“, тоест няма да чакаме“, каза Лорита Радева.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец