Възстановено е движението на всички автомобили по път I-6 Бургас - пътен възел "Петолъчката". Това съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура".
Всички основни пътни артерии са почистени и обработени срещу заледяване. Това съобщи в предаването „Здравей, България“ по Нова телевизия инж. Георги Златев, директор на дирекция „Поддържане на пътната инфраструктура“ в Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ).
"Автомагистрала „Тракия“ е отворена до пътния възел при Карнобат. Всички останали са отворени и обработени против заледяване", отбеляза той.
След отварянето преди минути на проходите „Провадия“, „Айтос“ и „Ришки“ и връзката им през Карнобат към София, респективно към Бургас, остава да бъде отворен участъка между Карнобат и „Тракия“. Там имаме снегонавявания с преспи, превишаващи 1,5 м. Поддържащите машини работят цяла нощ и очакваме най-късно до обяд да бъде възстановено движението и в този участък“, обясни инж. Златев.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни