Няколко домашни любимци са отровени в пловдивския район "Западен", съобщи бТВ. Животните са умъртвени със силно токсична отрова за гризачи, която е забранена за използване у нас.
Хората се притесняват, че може да пострадат и малки деца, които играят наоколо.
Отровата е сложена в кренвирши или салам, нарязана, някой съвсем съзнателно е направил това, разказва Златка Петрова. Мария Русева губи домашния си любимец за минути. При разходка през нощта кучето ѝ надушва салам край контейнерите за смет и след минути умира.
Мъж също казва, че е загубил домашния си любимец.
От МВР уточняват, че е образувано досъдебно производство за смъртта на три кучета и вече има следа, по която следователите работят.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4057
1
25.09 2023 в 11:45
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци