Община Перник е във фалит, сметките й са запорирани, а натрупаните задължения са за над 30 млн. лв. Това обяви зам.-кметът на общината Денислав Захариев, цитиран от bTV.
Натрупаните дългове са още от 2011 година. Местната власт дължи 700 хил. лв. на частна фирма, която е осъдила общината. В същото време общинарите не са потърсили 1.5 млн. лв. неустойки от тази фирма, която не изпълнявала концесионния си договор. Сега фирмата е в несъстоятелност, но тя чака да получи средствата, за които е осъдила общината.
Другите задължения на Перник са към Националната агенция по приходите – 2.6 млн. лв с лихва 700 хил. лв.
В момента тече оздравителен план и за да падне запорът на сметките са сключени споразумения и ще изплаща дълговете на части.
Междувременно стана ясно, че общинският съвет в Перник е обявил в ликвидация "Медико-дентален център" ЕООД. Сред мотивите е, че приходите от основната дейност на дружеството не стигат за покриване на разходите му. Инвестирането в съвременна апаратура при тези условия би било неоправдан разход за общината, която изпълнява план за финансово оздравяване, посочи кметът Вяра Церовска.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни