Заместник-министърът на културата Боил Банов заяви пред журналисти, че няма представа кой стои зад хакването на сайта на културното министерство.
Той коментира, че "хипотетично всеки може да напише всичко" и затова не може да се вярва на твърдението, което беше изписано на сайта на Министерството, че хакерите са алжирци, които призовават за свобода за Палестина и всички мюсюлмани.
Банов осъди строго нападението и каза, че тепърва се очаква ДАНС да излезе със становище кой стои зад кибератаката. Той не коментира обяснението на хакерите, че защитата на сайта на министерството е практически "нулева".
Към 13 ч. сайтът все още не е достъпен.
По-рано днес сайтът беше свален, а авторите на атаката оставиха послание, според което те са алжирски хакери, които призовават за свобода за Палестина и всички мюсюлмани.
"Това е съобщение от Team Dz, алжирски хакери... Свобода за Палестина и всички мюсюлмани", пишат те в съобщението, което излизаше на заглавната страница. В него се казва още, че в сайта е проникнато, защото практически защитата му е нулева.
"Хакването не е престъпление. Хакването е изкуство", се казва още в съобщението.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
21.09 2014 в 13:03
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.09 2014 в 13:29
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
19.09 2014 в 13:27
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни