България и САЩ ще подпишат Меморандум между за ограничения върху вноса на археологически и църковно-етноложки материали от България.
Българската страна ще бъде представлявана от министъра на културата Петър Стоянович, а правителството на САЩ – от посланика у нас Марси Рийс.
Подписването ще се състои в 12.30 ч. в Националния исторически музен в „Бояна“.
Меморандумът цели да предотврати незаконния внос и износ на културни ценности и находки. Той ще бъде подписан в съответствие с Конвенцията на ЮНЕСКО от 1970 г. за мерките за борба с незаконния трафик на културни ценности.
На подписването ще присъства и министър-председателят Пламен Орешарски.















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен